GAMOŃ

Jestem
Średni (10-20kg)
O mnie

Gamoń
Widzicie tego małego, niespełna 15 kg pieska? Gdy do nas przyjechał był przestraszony, wycofany, bojący się człowieka jak ognia. Dla nas to bohater!

Zabrany z miejscowości Krasieniec Stary gm. Iwanowice, gdzie się przybłąkał i siedzi pod bramą jednego z domów, od tygodnia ”terroryzuje” przechodzące dzieci i próbuje wchodzić na posesję. Nie było łatwo go złapać, uciekał w popłochu nie pozwalając na zbliżenie. Ale udało się go złapać na chwytak. Do naszego przytuliska był wieziony w zabudowanym kontenerze. Cichutki, jakby nieobecny i podobnież zachowywał się przez dwa dni zamknięty w kojcu. Jadł, załatwiał się.

Jakież było nasze zdziwienie kiedy w trzecim dniu po zjedzeniu śniadania zniknął. Pusta miska, świeża kupa, a psa nie ma! Nowy, bezpieczny kojec z dachem, ogrodzenie wybiegu 2,50m! Ale mała szpara pod bramką szerokości 10 cm, przez którą dużo mniejszy pies miałby problem się przecisnąć. Uciekł! Jeszcze większe było nasze zdziwienie po kilku dniach po telefonie, że pies siedzi pod tym samym domem, spod którego został zabrany. Nie do wiary! Szedł 5 dni 23 km! Dlaczego? Po co? Przecież go tam nie chcieli, krzyczeli, odganiali! To nie był jego prawdziwy dom! Co go tam ciągnęło tylko on wie.

Na nieszczęście dla siebie zrobił się jeszcze bardziej natarczywy, wskakiwał przez ogrodzenie, pogryzł dotkliwie psa rezydenta. Pan się bardzo wściekł! Zabraliśmy go drugi raz.

Jest zamknięty w innym kojcu. Długo nie lubił ludzi, nie chciał się „zaprzyjaźnić”. Prawie miesiąc wzbudzaliśmy jego zaufanie no i się udało. Przestał myśleć o uciekaniu, ale przyjaźni jeszcze nie ma, toleruje nas, bo musi. Ale dobre i to. Jesteśmy cierpliwi i jego przyszła rodzina też taka musi być.

Telefon: 783 553 197

Jak możesz pomóc?

  • Adoptuj! Skontaktuj się z nami: 783 553 197
  • Wesprzyj nas. Jeśli nie możesz adoptować, a dalej chcesz nam pomóc – możesz przekazać dowolną kwotę. Kliknij WSPARCIE.
  • Przekaż dalej. Kliknij w linki społecznościowe poniżej, udostępnij informację – prosty sposób na zwiększenie szansy na stały dom.